DOĞALGAZDaire İçi Tesisat

Doğalgaz evlerimizde ısınma amaçlı kullanılan en yaygın enerji kaynaklarından biridir. Doğalgaz kullanımı yapabilmek için ise doğalgaz tesasisatına sahip olmanız gerekir. İlk defa doğalgaz bağlantısı yapılacak yerlerde öncelikle tesisat tamamlanmalıdır. Doğalgaz tesisatı ile ilgili merak edebileceğiniz sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Kolon Tesisatı

Bina girişindeki ana kesme vanasından başlayarak sayaç girişlerindeki vanalara kadar olan boru ağına “kolon tesisatı” adı verilir. Kolon tesisatı, yani servis kutusu ile sayaç arasındaki boru hattı, tesisat yönetmeliklerine göre kaynaklı birleştirme yapılarak döşenmelidir. Kolon tesisatı ile ilgili merak edebileceğiniz sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Kombi

Kombi montaj, gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara uygun olarak tesisat ve baca bağlantılarının sertifikalı personel tarafından yapılmasıdır. Sertifikalı bir firmanın personeli tarafından yapılan bir montaj, hem mal güvenliğiniz, hemde can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır. Kombi tesisatı ile ilgili merak edebileceğiniz sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Radyatör

Radyatör en basit tanımı ile kalorifer peteğidir. Eskiden beri ısıtma sistemlerinin ayrılmaz bir parçası olan radyatörler, şekil ve fonksiyon değiştirerek halen kullanılmaya devam ediliyor. Eskiden kullanılan fosil yakıtlı kaloriferlerde, merkezi sistemlerde ve şimdilerde kombilerde halen radyatörler kullanılmaktadır.

Havlupan

Banyo ve mutfak gibi kullanım alanlarında duvar diplerine monte edilen ve daha çok hacim kaplayan klasik ısıtıcıların yerine kullanılabilecek daha küçük hacimli, şık, dekoratif, temizliği ve bakımı daha kolay olan ayrıca üzerine havlu ve bornozlarınızı asabileceğiniz şekilde tasarlanan ısıtma aracıdır. Havlupan tesisatı ile ilgili merak edebileceğiniz sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Vana Grupları

Vana gruplarının temel amacı bir yerden taşınan suyunbir damla bile sızmayacak şekilde durdurulmasıdır. Vana grupları işlerlerine ve entegre edilmek istenilen sistemin cinsine göre değişebilir. Onur Plastik vana sistemini kendi içinde 5 gruba ayırmıştır
Kelebek Vana
Volanlı Krom Vana
Küresel Vana
Radyatör Vanası Düz
Demir Küresel Vana

Fleks Grupları

Flex esnek paslanmaz hortumlar, montaj ve kullanım kolaylığı, çürümeye (korozyona) karşı uzun ömrü ile evimizdeki kombide, ocakta, dairemizin girişindeki sayaçlarda, çeşme ve armatürlerimizde, günden güne yaygınlaşan dekoratif daire içi tesisatlarında hizmet etmeye devam ediyoruz.

İLETİŞİM

Tesisat ve Tamirat konusunda aklınıza takılan tüm sorular için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.